Delden/Hengelo – In een eerdere editie van het Hofweekblad heeft Henk Schaap een overzicht gegeven van projecten die Lionsclub Delden ondersteunt. Eén daarvan is de inzet voor kinderen uit Oekraïne.
Samen met Lionsclub Hengelo heeft Lionsclub Delden het Internationale Project Peace Poster geïntroduceerd voor kinderen van 11, 12 en 13 jaar voor kinderen die in Hengelo op De Horizon zitten en op de dependance op het voormalig Stadskantoor. Deze basisschool is bestemd voor vluchtelingenkinderen.
Zo’n 25 kinderen hebben in het jaar thema ‘Laat je hart je leiden’ hun gevoelens vormgegeven. De motivatie om voor deze categorie leerlingen te kiezen was een ervaring in een omgeving waar vrede niet vanzelfsprekend is.
Een jury heeft van elke locatie een poster, die in het thema het duidelijkst uiting geeft, uitgekozen. Deze worden voorgelegd aan een districtjury.
Alle poster zullen binnenkort worden tentoongesteld in de Bibliotheek in Hengelo en op een nog nader te bepalen plaats in Delden.